راهنمای خرید تبلت: (تماشای عکس پخش فیلم و موزیک بخش دوم،)

نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ذخیره
کد خبر: 78 زمان انتشار: 18 دی 1390 19:21:00
راهنمای خرید تبلت: (تماشای عکس پخش فیلم و موزیک بخش دوم،)

تماشای عکس، پخش فیلم و موزیک

بهترین تبلت: Galaxy Tab 10.1

بسیاری از مردم تبلت را برای تفریح انتخاب می کنند. یعنی تمایل دارند با تبلت خود فیلم تماشا کنند، موزیک گوش کنند و یا عکس ببینید. برای این موارد هیج تبلتی نمی تواند به خوبی Galaxy Tab 10.1 عمل کند. به لطف سیستم عامل اندروید، کاربر به راحتی می تواند فایل های صوتی و تصویری خود را از کامپیوتر به تبلت و برعکس انتقال دهد، بدون اینکه نیاز به نصب نرم افزار و یا تبدیل فایل های صوتی و تصویری داشته باشد.


براساس آزمایشاتی که ما انجام دادیم انتقال فایل به Galaxy Tab 10.1 تقریبا دو برابر سریعتر از iPad 2 است. برای انتقال فایل به iPad حتما باید iTunes برروی کامپیوتر خود نصب کرده باشید و فایل های صوتی و تصویری نیز، قبل از انتقال به تبلت، می بایست به فرمت های استاندارد اپل تبدیل شوند.

همچنین نرم افزار گالری عکس اندروید نیز انعطاف پذیر تر از نرم افزار اپل در آیپد است و امکانات متنوع تری را در اختیار کاربر قرار می دهد. iPad 2 از iTunes برای همگام (Sync) کردن فایل های صوتی و تصویری استفاده می کند. این روش برای فایل هایی که از پیش در iTunes کامپیوتر شما وجود داشته اند به خوبی کار می کند. اما اگر ویدیو جدیدی ضبط کرده باشید و یا از منبع دیگری بدست آورده باشید، به سادگی نمی توانید آنها را وارد آیپد خود کنید. همگام کردن عکس ها در iTunes نیز واقعا آزاردهنده است.

مهمترین برتری iPad 2 نسبت به بسیاری از تبلت های بازار، نمایشگر فوق العاده آن است. رنگ ها در این نمایشگر بسیار دقیق ساخته می شوند و در نتیجه تصاویر نیز با کیفیت بسیار خوب و قابل قبولی نمایش داده می شوند. از طرف دیگر Galaxy Tab 10.1 نیز نمایشگر بسیار خوبی دارند و کیفیت تصاویر در آن به خوبی iPad 2 است. البته رنگ ها در نمایشگر Tab 10.1 کمی اشباع شده تر نمایش داده می شوند که این امر باعث جذابیت رنگ ها می گردد، ولی در عوض تصاویر کمی غیرواقعی جلوه می کنند. مشکل دیگری که در نرم افزار گالری Galaxy Tab 10.1 مشاهده کردیم این است که در برخی از تصاویر برای اینکه رزولوشن واقعی آنها را مشاهده کنید می بایست تصویر را کوچک و مجددا بزرگ کنید تا وضوح تصویر آن درست شود. سامسونگ اعلام کرده که متوجه این مشکل شده است و به زودی در یک وصله نرم افزاری آن را مرتفع خواهد کرد.

به نظر ما موزیک پلیر پیش فرض گوگل برای اندروید مشکلات مختلفی دارد. به عنوان مثال زمانی که در تبلت Sony Tablet S یک موزیک را با Google Music Player و Sony Music Player پخش کردیم متوجه کیفیت بهتر صدای خروجی و بیس موزیک پخش شده در پلیر سونی شدیم. نرم افزار پخش موسیقی سونی که براساس تکنولوژی های واکمن این شرکت کار می کند، چند مرحله بهبود برروی صدا اعمال می کند که نتیجه آن کاملا مشهود است.

اخبار و مقالات
آدرس ايميل شما:
آدرس ايميل گيرندگان:
هر یک از ایمیل ها را در یک سطر وارد نمایید، حداکثر ۲۰ آدرس